foto foto
Tel: +420 272 769 352 | Email: info@pensionhattrick.cz
cz  en  de 
Rezervovat
Výhody přímé rezervace
  • nejlepší cena
  • voda při příjezdu na pokoji
  • zdarma zrušení 24 h předem
  • sleva na wellness

HLEDÁTE MÍSTO K USPOŘÁDÁNÍ VÁNOČNÍHO VEČÍRKU?

 

Náš sklípek je ideálním místem. 

Příjemná atmosféra, naprosté soukromí, skvělý degustační zážitek

Koukněte zde

 

Degustace vín
Rozbalit close-open.png

Degustace vín

Rozbalit close-open.png
Sbalit close-open.png
X

LISTOPAD 2018

Poslední letošní degustaci v našem vinném sklípku jsme naplánovali na úterý 4.12.2018 od 18:30. Překoštujete vína z Hodonínska,z vinařství Bábíček/Vacenovský z Ratíškovic. Jde o mladé vinařství, založené v roce 2012 vášnivým milovníkem vín Zdeňkem Bábíčkem a vinohradníkem Petrem Vacenovským. Cílem vinařství je produkce vysoce kvalitních přívlastkových vín z hroznů, vypěstovaných na historicky vyhlášených vinicích s výbornou polohou, která jim dává možnost propůjčit jejich jedinečnost a neopakovatelnost.

ŘÍJEN 2018

Po teplém a slunečném létě si Vás dovolujeme opět pozvat na seznámení s víny vinařství Trávníček & Kořínek z Hnanic u Znojma. Na úvod ochutnáte mladá vína roku 2018 a následovat budou typické odrůdy pro Znojemsko jako např. Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Sauvignon, ale i nová tzv. „zvířátková“ kolekce vín, charakteristická svou lehkostí a svěžestí. Každá odrůda této kolekce má na etiketě originální kresbu svého patrona v podobě zvířátka žijícího pouze v Národním parku Podyjí.

 

LISTOPAD 2017

Společně s naším sommeliérem Vás zavedeme do prosluněného Španělska a prozkoumáme ho v jedinečných chutích a podobách. Čeká Vás 10 vzorků jedinečných vín doplněné o španělské delikatesy k vínu. Zastoupeny budou 2 šumivá vína, 3 bílá vína (Verdejo, Cora) a 5 červených vín (OPS, LC Roble, Roda Reserva, Corcovo Reseva). Nechte se unášet vůni Středomoří a nechte starosti a předvánoční shon za sebou. Závěr večera nám zpříjemní zpěvák a kytarista Jan Nic.

ŘÍJEN 2017

Připravili jsme pro Vás speciální srovnávací degustaci vín. Půjde o duel špičkových moravských vinařství s víny z různých zemí světa. Duel není soupeřením, ale spíše představením rozmanitosti a odlišnosti přírodních podmínek viničních tratí i technologických procesů jednotlivých vinařství a v neposlední řadě i umění sklepmistra. Degustací nás provede a vína představí zkušená sommeliérka Denisa Novotná. Věříme, že tento večer bude pro Vás příjemným zážitkem.

Na co se můžete těšit?

Chardonnay Langhe DOC Costa di Bussia - Itálie (Piemonte)  X  Chardonnay pozdní sběr barrique 2015, Moravíno Valtice

Riesling Winkel trocken 2015, Německo (Rheingau)  X  Riesling VOC 2014, Reisten s.r.o., Pavlov

Gruner Veltliner BIO 2016, David Harm, Rakousko (Wachau)  X   Veltlínské zelené VOC 2015, vinařství Trávníček a Kořínek, Hnanice u Znojma

Sauvignon Verus 2016 Slovinsko (Ormož)   X  Sauvignon pozdní sběr 2016, Mokruša, Mutěnice

Cabernet Black Label, Las Moras, Argentina (San Juan)  X  Cabernet Sauvignon pozdní sběr barrique, Chateau Dowina, Michlovský Rakvice

ZÁŘÍ 2017

První podzimní degustace je zde - těšit se můžeš na moderní severočeské Zámecké vinařství Johann Wz Třebívlic u Litoměřic.Ač se jedná o mladé vinařství navázalo na 400 let dlouho vinařskou tradici Litoměřicka. Budete mít jedinečnou příležitost ochutnat celkem 10 vzorků vín – 5 bílých, 2 růžová a 3 červená vína jako například Muscat, Ryzlink rýnský, Saint Laurent Rosé, Modrý Portugal a speciální prémiová řada vína Johann W. Kvalitu vín bezesporu potvrzuje fakt, že vína najdeš ve věhlasných pražských kavárnách jako například Café Savoy, Café Imperial nebo v pražských restauracích jako je Alcron, Ambassador-Zlatá Husa, Hotel Hilton, Hotel Four Season.

ČERVEN 2017

Tento měsíc ochutnáme vína z Vinařství Koráb – Boleradice u Hustopečí, velkopavlovická oblast. Vinař Petr Koráb patří do skupiny autentistů. Jedním z jejich cílů je vymanit proces tvorby vína z osidel technologie a unifikace. U vinic a i u vína je kladen důraz na jejich přirozenost a zákonitosti přírody. Jedním z důkazů tohoto postoje je spontánní kvašení vín.

Degustací nás provede sám majitel vinařství Petr Koráb. Ochutnáme 11 vzorků vín nejrůznějších stylů – klasický sekt, oranžové víno, pet-nal (přírodně šumivé) víno, likérové víno a další. Zakousneme domácí klobásky a ovčí sýr z farmy pana Korába.

 

KVĚTEN 2017

Ochutnávka vín z vinařství Uherek, Dolní Bojanovice. Vína tohoto mladého vinaře získala mnoho ocenění u nás i na mezinárodních soutěžích (např. zlato z Cuvée Ostrava 2017, 4 stříbrné medaile z AWC Vienna 2016, stříbrnou medaili ze San Francisco International Wine Competition a mnoho dalších). Ochutnáme celkem 11 vzorků jedinečných vín např. Tramín kořenný, Sauvignon výběr z hroznů, porovnáme Veltlín 2015 a 2016,  červený Neronet, zastoupen bude i jeden sekt. 

 

 

DUBEN 2017

Degustace vína vinařství VINOFOL Novosedly - jedná se o rodinné vinařství, které vedou bratři Foltýnovi. Ochutnáme 10 vzorků vín většinou suchých + 1 sekt. Večerem nás provede a o vinařství nám povypráví sám majitel vinařství. Jestliže Vám jakékoli víno zachutná, můžet si ho po degustaci zakoupit za zvýhodněnou cenu a odnést domů.

BŘEZEN 2017

Tento měsíc ochutnáme vína z  vinařství Filipa Mlýnka z Dolních Dunajovic. Filip Mlýnek je u nás známý spíše jako vynikající sklepmistr známých vinařství. Jako enolog nabíral zkušenosti u prestižních vinařství jako jsou Vinselekt Michlovský, Mikrosvín Mikulov a nyní ve Vinařství Volařík. Málokdo však ví, že Filip Mlýnek, jako butikový vinař, produkuje pod svým jménem také omezené partie skvělých vín pocházejících z vyhlášených viničních tratí mikulovské podoblasti, jako jsou Liščí vrch, Plotny, Dunajovický kopec.  

V úterní podvečer budete moci ochutnat 12 vzorků vín, z toho 2 vína oranžová ( Hibernal, Chardonnay). Věříme, že strávíte příjemný podvečer ve společnosti užasných vín.

ÚNOR 2017

Tento měsíc zavítáme do rodinného vinařsví FABIG. Jedná se o mladé a inovativní vinařství vybudované na spojení zkušeností ze zahraničních vinařství a klasického moravského vinohradnictví. Naleznete jej v Hustopečích, které byly několik staletí největší vinařskou obcí na Moravě. Jedinečnost a kvalitu vín bezesporu potvrzuje fakt, že vína najdete ve věhlasné michelinské restauraci La Degustation Bohême Bourgeoise, v restauraci Divins Zdeňka Pohlreicha nebo například v restauraci Terasa U Zlaté studně a mnoha dalších.

Na závěr degustace jsme ještě navíc pro Vás připravili ochutnávku 2 vzorků destilátů z domácího lihovaru Lžín, které nám představí majitel lihovaru Jiří Feik.

0

LEDEN 2017

Degustace vín z ADÁMKOVA VINAŘSTVÍ. Je to menší, rodinné vinařství z Višňové, okres Znojmo. 

Vinařství Vám určitě není neznámé, zahrálo si ve filmu Bobule nebo ho můžete znát ze seriálu Vinaři. S Adámkovým vinařstvím se spojil také herec Karel Roden, který vytvořil svou speciální edicí vín. Kromě jiných budete moci ochutnat i vína z této řady. Celým večerem Vás provede ten nejpovolanější – samotný majitel vinařství pan Adámek.

 0

ŘÍJEN 2016  DEGUSTACE NASLEPO

Jak vše bude probíhat? Vína nebudou označena a vy si budete moci vyzkoušet, jestli dokážete poznat vína podle chuti, jestli poznáte mezi nimi rozdíly – nejen v barvě bílé a červené...
Pro malou představu, napovím – budete moci ochutnat a hlavně porovnat moravský Veltlín, Rýzlink z Mikulovska s Veltlínem a Rýňákem z rakouského Wachau, ochutnáme bílé víno ze 100 letých hroznových keřů nebo zahraniční červená vína plná slunce. Pokud správně odhadnete původ 3 nebo více vín, dostanete od nás zajímavý dárek. Degustaci pro Vás připravil profesionální sommeliér Lukáš Benda.

0

ZÁŘÍ 2016

Zářijovou degustaci pořádáme ve spolupráci s věhlasným Vinařstvím Volařík, z Mikulova. Volaříkovi se zaměřují především na výrobu bílých přívlastkových vín. Sklízí úspěchy na tuzemských i zahraničních soutěžích, což svědčí o jedinečnosti a kvalitě jejich vín. Letos obsadili 1. místo v prestižní soutěži Král vín a 2. místo ve Vinaři roku.

Degustací nás provede zástupce vinařství Volařík - Lukáš Benda, 3. nejlepší sommelier ČR za rok  2015. Představí nám 9 vzorků bílých vín a 1 sekt.

0

SRPEN 2016

Srpnovou degustaci vína pořádáme ve spolupráci s firmou La Cave, distributorem zahraničních vín a u skuteční se poprvé v našem zahradním altánku. Budete moci ochutnat vína Francie, Italie, Španělska či Portugalska. K svěžím letním vínům podáme i skvělé delikatesy. Ochutnáte například svěží španělské rosé LeAltanza Rioja Rosado s chorizem a černou olivou, nebude chybět italské Prosecco s prosciuttem a melounem nebo Vás mile překvapí chuť portugalského Vinho Verde s terinkou z tresky a limetkou. Přijďte si užít podvečer se zahraničními víny a nasajte neopakovatelnou letní atmosféru venkovního posezení. Po degustaci nebude chybět živá hudba jako skvělá tečka za

0

ČERVEN 2016

Tentokrát budete moci ochutnat vína z klasické vinařské oblasti Slovácka. Vinařství Krist je mladé, rodinné, dynamické vinařství, které se specializuje výhradně na výrobu vysoce kvalitních přívlastkových vín pod značkou Milotské víno. Důkazem kvality Kristových vín je nespočet úspěchů na mezinárodních i místních soutěžích, kde dokázali obstát v obrovské světové konkurenci (stříbrná medaile za Chardonnay výběr z hroznů 2013 na mezinárodní soutěži Chardonnay du Monde, zlatá medaile v kategorii růžových vín za Rulandské modré výběr z bobulí 2015 na VINALIES INTERNATIONALES 2016, 10 x diamantová medaile ze soutěže vín v Monacu pořádaná pod záštitou prince Alberta II).

Tak neváhejte ani minutku a přijďte si užít podvečer s moravskými víny a nasajte pohodovou atmosféru moravského sklípku. Po degustaci nebude chybět živá hudba jako skvělá tečka za večerem.

0

KVĚTEN 2016

Velkou popularitu si u našich hostů v minulém roce získala vína rodinného vinařství Štěpán Maňák ze Žádovic u Kyjova. Jako novinku z jejich produkce budeme moci ochutnat Muškát moravský Frizzante nebo Rulandské šedé Barrique. Důkazem výjimečnosti Maňákových vín je i vítězství sedmi jeho vín v prestižní národní soutěži Salon vín 2016. Po degustaci se budete moci zaposlouchat do jemných tonů modrého cimbálu Romana Veverky - absolventa brněnské konzervatoře, skvělého zpěváka a cimbalisty.

0 

DUBEN 2016

Dubnová degustace je věnována italským vínům z vinařství Angelo Rocca, které nás zavede do jižní části Itálie, regionu Apúlie a na Sicílii. Budete mít jedinečnou příležitost ochutnat vína plná slunce a italského temperamentu. Připraveny jsou čtyři bílá vína (Pinot Grigio, Chardonnay, Inzolia, Prosecco), růžové Zinfandel a pět vín červených (Belconte, Trentatre, Brindisi, Nero, Primitivo). Vína nám představí výhradní dovozce pan Dalibor Salivar.

Tak neváhejte a nechte se zlákat ke krásnému zážitku a užijte si vinný příval z italského jihu. Úterní podvečer nám opět zpříjemní hrou na kytaru a zpěvem Jan Nic.

0

BŘEZEN 2016

V březnové ochutnávce zamíříme na Znojemsko. Ochutnáme první vína ročníku 2015 z vinařství Josef Kořínek, Hnanice u Znojma. Čeká nás 11 vzorků vín, mezi kterými nebudou chybět typické odrůdy pro Znojemsko jako např.Sauvignon, Veltlínské zelené, Rýzlink a další. Podvečer nám zpříjemní živá hudba, na kytaru zahraje Jan Nic.

0

ÚNOR 2016

Budete mít možnost podívat se na svět vín očima moravského vinaře Stanislava Hrabala z Velkých Bílovic. Vína rodiny Hrabalových Vás přesvědčí o tom, že i na Moravě se mohou vyrábět vína světových parametrů. Značka Hrabal je dnes synonymem pro prémiové řady bílých, červených i šumivých vín. V úterní podvečer na úvod ochutnáme sekt vyráběný tradiční metodou kvašení v lahvi. Následně ochutnáme 7 vzorků bílých a 2 vzorky červených vín. Zakousneme domácí uzené k červeným vínům a variace sýrů k bílým vínům.

ZAJÍMAVOST VEČERA:  otevírání sektu šavlí – sabráž neboli sekání šampaňského – tento skvělý trik se Vám bude hodit na Silvestra nebo na oslavu narozenin, kdy svojí zručností můžete ohromit své přátele.

0